Knihy

Sedm statečných, ale ne ten film

August 10, 2019

Na veletrh Svět knihy jsem se letos vydala po několikaleté pauze a strašně jsem se těšila. Setkala jsem se tam totiž s paní redaktorkou, která revidovala moji dětskou knížku. Na tu narazíte na policích knikupectví už po prázdninách! Krom toho jsme si s dítkem chvilku kreslili v odpočinkové zóně a taky jsme pořídili několik krásných dětských knížek, třeba o sedmi statečných náklaďácích.

Jmenují se Cyril, Jakub, Tonda, Bohouš, Adam, Eda a Fanča a jsou to nerozluční kamarádi. Když je někdo v průšvihu, bez váhání mu vyrazí na pomoc a je úplně jedno, jestli se u toho musí poprat s povodní nebo lesním požárem.

Obrázky jsou rozkošně roztomilé a krásně barevné, prostě k sežrání. Jak také jinak, když jsou od Lucie Sunkové. A přestože nakladatelství Fragment uvádí jako doporučený minimální věk čtenáře 2 roky, dítko je skoro o polovinu mladší a co dva dny mi knížku strká podnos se zarputilým „brmbrm“.

Možná se mu líbí ten opalující se čáp s tranzistorem, kuře se záchranným kruhem a prase s batohem nebo se zamiloval do Fanči, růžové cisterny s dlouhýma řasama 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *