Aktivity

Krabice na všechno

August 13, 2019

Krabice, jo, ty u nás frčí.

Krabice jako úložný prostor, krabice jako garáž, tunel a tajná skrýš na poklady. Do krabic schováváme boty. Do krabic balíme dárky. V krabicích skladujeme napájecí kabely i klíče. Prostě krabice. Krabice v mnoha podobách.

Proč?

Protože co je v krabici, to se neztratí.
Co je v krabici, to má své místo.
Co je v krabici, na to se nepráší.
A když je to v krabici, nedělá to nepořádek.

Jaké?

Jakékoliv! Barevné, bílé, černobílé, plastové, papírové i ty z kartonu. Je úplně jedno, jaká krabice vás napadne. My ji prostě máme. A pokud náhodou ne, určitě ji brzy mít budeme.

Krabice č. 1 – Už vím, kam s tím

Koleje, stavebnice, plyšáci i hudební nástroje. Vše a každý má u nás doma svoji krabici, a to hned od doby, kdy jsem s krabicovým systémem začínala. Umístění předmětů a krabic se nemění, pokud to není nezbytně nutné (dítko z dané hračky vyrostlo, přibyly další kusy a stávající krabice je již nedostačující, …).
A dítko všechno najde. I bez popisků a obrázků.

Krabice č. 2 – Tajemný box

Každý den připravím tajemný box. Pohledám doma všemožné věcičky a titěrnosti, které by se dítku mohly zamlouvat, a schovám je do krabice. A pak nechám krabici někde položenou a otevřenou a čekám, co se bude dít. O chvilku volna je postaráno, tedy přesněji… o chvilku volna, kterou můžu trávit s dalším dítkem.

Krabice č. 3 – Garáž

A ne ledajaká, ale hned s několika parkovacími stáními. Prostě ta na skleničky, aby bylo jasno.

Krabice č. 4 – Tunel

Na tunel je potřeba speciální krabice, přesněji část speciální krabice. Takový ten tunýlek, který se přes krabici převléká, zabraňuje jí v otevření a dělá ji “hezčí”.
A mašinky a auta mají hned kudy jet!

Krabice č. 5 – Bunkr

Velká krabice, třeba taková, ve které jste dostali židli nebo sedačku. Stačí vyříznout nožem dveře a je hotovo. A když přidáte i okna, máte i domeček nebo boudu pro psa.

Krabice č. 6 – Beztrestné kreslení

Na tohle jsou výborné krabice na stěhování, do nich pár fixek a pastelek a malý Piccaso a můžeme se pustit do tvoření. Baví ho to, doopravdy, zabaví se, hodně dlouho (u nás klidně i hodinka klidu!), a pokud je malý, ani vám z ní neuteče 😉

Tak a je to venku, my jsme zkrátka krabicová rodina 🙂

A jak doma využíváte krabice vy? S dětmi a pro děti, ale třeba i bez nich na něco jiného?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *