Aktivity

Aktivity pro batole, díl první

August 16, 2019

Co s dítětem, když je mu přibližně rok, už nepojídá všechno, co mu přijde do cesty, na složitější akce ho ale pořád neužije? Hledala jsem a hledala, zkoušela a tvořila. Byly i propadáky, přiznávám, třeba hmatové plastové pytlíky s předměty uvnitř nalepené na skle (místo hmatovými bych je nazvala spíše strhávacími), ale dostavily se (naštěstí) i úspěchy.

1. Pavoučí muž, jedině ten dokáže vytáhnout z prádelního koše propletené provázkem cokoliv, co se mu zamane nebo o co ho požádáte. Když dítě přestane ztrácet zájem, stačí vhodit další, neokoukané a lákavé věcičky. U nás 100procentně fungoval mobil, ten, ze kterého volám, ne ten nefunkční, ne ten jenom jako, taky lžíce a powerball, ten byl opravdovou výzvou (těžký, velký, protáčející se).

2. Odlep to! Lepící páska, nůžky a spousta zajímavých, ne příliš velkých předmětů, to je vše co potřebujete k této aktivitě. Předměty připevníte proužky lepící pásky ke stolu nebo k podlaze, pokud nemáte stůl, u kterého může dítě stát, obcházet.

3. Navlékání: Korálky bychom ještě asi nedali, a kdyby přece jen ano, tak je doma nemáme. A tak jsem místo toho vymyslela vyšší level k věži z IKEA. Z proužku tvrdéto papíru jsem vyrobila kroužky růžných šířek a průměrů a nechala dítě, ať se snaží. Šlo mu to opravdu rychle, u příštího dítka to musím zkusit dřív, než oslaví jeden rok 

4. Zametání, tedy spíše ometání, protože nezamete ještě nic. Každopádně se dá se smetáčkem a lopatkou kvalitně zabavit i půl hodinu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *