Domácnost | Pro maminky | Vybrané

Pratelná houbička na nádobí

April 20, 2020

Jsou super, in a sexy. Jsou ekologické a oproti obyčejným i krásně vypadají. O kom je řeč? O pratelných houbičkách na nádobí.

Pokukovala jsem po nich už dlouho. Bylo mi ale jasné, že pokud se pro ně rozhodnu, budu jich muset pořídit hned několik, pět, možná i deset! Peru totiž tak často a takové množství prádla (A která máma ne, no ne?), že hledat v něm houbičku na nádobí by bylo opravdu jako hledat jehlu v kupce sena.

Přiznám se bez mučení, poslední dobou nemám čas na skládání prádla. Stíhám ho prát, sušit a sypat na hromadu. Ne, velehromadu! Mé čelo se tak orosí pokaždé, když se dítě nevinně zeptá: “Mami, můžeš mi najít nějaké ponožky?”

Počítejte se mnou

10 pratelných houbiček po 200 Kč za každou by tedy znamenalo částku 2 000 Kč, a to mohu 10 obyčejných houbiček koupit v drogerii jen za 12 Kč. Při výměně houbičky na nádobí jednou za týden by mě jednorázové houbičky stály za měsíc necelých 5 Kč. Investice do pratelných houbiček by se mi tedy vrátila za 400 měsíců, tedy za nějakých 33 let!

Proto jsem si řekla, že na to půjdu od lesa a zkusím si pratelnou houbičku vyrobit doma ze zbytků a jednorázových houbiček na nádobí.

Jak vyrobit pratelnou houbičku na nádobí

Šít můžete na stroji i v ruce. Já šila v ruce, i přesto, že jsem hrdou majitelkou šicího stroje. Mám to poslední dobou jaksi radši (méně hluku a děti to nezajímá tolik jako všechna ta světýlka, tlačítka a hejblátka). Jednu houbičku jsem měla hotovou přibližně za 30 minut.

Připravte si:

  • Kus látky (můžete použít i staré tričko nebo sáhnout po něčem ryze designovém)
  • Starý ručník (pokud se rozhodnete pro různostrannou variantu)
  • Jednorázovou houbičku na nádobí (případně kus molitanu)
  • Jehlu a nit nebo šicí stroj
  • Nůžky

Postup:

Nejdříve si z látky vystřihněte obdelníky o rozměrech 11,5 x 14,5 cm, přiložte je k sobě lícovou stranou po třech stranách sešijte s asi 0,5 cm okrajem.

Potom rohy takto odstřihneme a kapsu převrátíme.

Z houbičky odtrhneme horní hrubou vrstvu, vložíme ji do kapsy a tu sešijeme skrytým stehem.

Houbičku prsty umístíme do středu, zajistíme špendlíky na místě a obšijeme obyčejným stehem.

A máme hotovo!

Přeji vám mnoho zdaru při šití i mytí.
Magdaléna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *